Pomoc psychologiczna dla dzieci

Pomoc psychologiczna dla dzieci

Rodzice dzieci, które mają problemy z nauką, często są zaniepokojeni, szukają podstaw problemów.

Nie zawsze dziecko potrafi znaleźć dobry kontakt z rodzicami, dlatego mogą oni skontaktować się z psychologiem dziecięcym, który będzie wiedział, w jaki sposób znaleźć podstawę problemu oraz przeprowadzić terapię indywidualną.

W jaki sposób psycholog dla dzieci prowadzi terapię?

Pomoc psychologiczna dla dzieci

W wieku przedszkolnym dzieci poznają swoich rówieśników, uczą się relacji międzyludzkich,

zachowań typowych dla naszego społeczeństwa. Niekiedy mogą mieć problem z adaptacją, zmianą miejsca zamieszkania, nauką w szkole. Rodzice często nie wiedzą, w jaki sposób pomóc swoim dzieciom, jeżeli ich metody wychowawcze zawodzą, wówczas możemy skontaktować się z psychologiem dziecięcym. Możemy porozmawiać z rodzicami, poznać ich obawy, następnie ustalić harmonogram spotkań z rodzicami oraz dzieckiem. W przypadku najmłodszych może być to często terapia polegająca na zabawie, przygotowaniu różnego rodzaju zadań, które będzie realizowało dziecko pod okiem psychologa. Dzięki temu będzie mógł on wykryć problem.

Dzieci mogą rozwijać się nieharmonijnie, przykładowo mogą być uzdolnionym matematycznie, intelektualnie, jednak mogą mieć problemy emocjonalne, problemy z przystosowaniem społecznym. Często rodzice zaniepokojeni są także problemem zdrowotnym, alergiami, mogą zauważyć u dzieci tiki, jąkanie. Często nauczyciele nie potrafią właściwie zdiagnozować dzieci w szkole czy też w przedszkolu, dlatego kontakt z psychologiem dziecięcym może być bardzo dobrym pomysłem, jeżeli rodzice zauważają niepokojące oznaki. Psychoterapeuta dziecięcy ustala kilka spotkań na początek, mogą być to tak zwane spotkania diagnostyczno-konsultacyjne. Możemy podczas pierwszej wizyty rozpoznać problem, następnie możemy skupić się na budowaniu relacji rodziców oraz dziecka. Ważne jest, aby proces psychoterapii był poprzedzony właściwym rozpoznaniem problemu.

Rodzice, którzy obawiają się o zdrowie dziecka, mogą zgłosić się do poradni, gdzie przyjmuje psycholog dla dzieci Warszawa jest dużym miastem, gdzie znajdziemy psychologów mających doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Psychoterapeuta rozpozna problem, przeprowadzi skuteczną terapię, która pomoże naszemu dziecku.