Dzbanek z filtrem – czy warto go używać?

Dzbanek z filtrem – czy warto go używać?

We współczesnym świecie zaczęły liczyć się szczególnie dwie kwestie – ekologiczna troska o środowisko naturalne i szukanie oszczędności tam, gdzie jest to możliwe. Produkt, który spełnia oba te wymagania to dzbanek z filtrem. Jak on działa, czy rzeczywiście się opłaca go kupić i jakie korzyści płyną z zakupu – oto pytanie, na które znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Jak działają dzbanki filtrujące wodę?

Kupowanie wody butelkowanej jest zarówno nieekologiczne, jak i po prostu drogie. Natomiast picie wody prosto z kranu nie wszystkim odpowiada i nie ma się co temu dziwić, gdyż nie wszystkie miasta dołożyły wszelkich starań, aby była ona bezpieczna do spożycia. Pewnego rodzaju złotym środkiem, a na pewno kompromisem jest dzbanek z filtrem do wody, a jego działanie jest naprawdę proste. Sprawia, że tzw. kranówka staje się zdatna do picia. Dzieje się tak poprzez wychwytywanie i neutralizowanie wszelkich zanieczyszczeń oraz związków chemicznych o niewłaściwym wpływie na organizm. Producenci oferują różnorodne rodzaje filtrów, m.in.: węglowe lub magnezowe. Pomagają pozbyć się również nieprzyjemnego i niepożądanego posmaku chloru oraz metalu. Taką wodę można spożywać samą, wlewać do czajnika lub wykorzystywać jako bazę do letnich koktajli, ciesząc się bezpieczną, wysokojakościową, przefiltrowaną wodą. Istnieją jednak pewne złote zasady, których warto trzymać się, użytkując dzbanki z filtrem.

O czym warto pamiętać, użytkując dzbanki z filtrem?

Podstawową zasadą jest, aby często wymieniać filtry. Producenci zawsze umieszczają informację, na jak długo ich filtr starcza i po jakim czasie należy go wymienić. Czasami jest to parę tygodni, czasami miesiąc. Nierzadko podawana jest również ilość wody, którą zdoła przefiltrować jeden filtr. Jest to niebagatelnie ważna kwestia, gdyż każdy po jakimś czasie zaczyna tracić swoją moc, a co za tym idzie – może zacząć pozostawiać zanieczyszczenia w wodzie. Warto też dbać o czystość samego dzbanka, często myjąc go od wewnątrz, dzięki czemu drobnoustroje nie będą osadzać się w środku. To szczególnie ważne zwłaszcza wtedy, gdy woda zalega w dzbanku.

Zalety dzbanków filtrujących wodę

Oprócz oczywistych względów ekologicznych, czyli redukcji zużycia plastików z butelek z wody, dzbanki z filtrem to prawdziwa inwestycja. Niezwykle prosto jest wyliczyć sobie, jak szybko zwrócą się pieniądze, gdy zamiast kupować wodę butelkową, zaczniesz filtrować kranówkę. Nawet uwzględniając koszty zużycia wody z kranu! Oszczędność zwiększa się przy każdym korzystającym z dzbanka domownika. A oprócz tego – użytkownicy dzbanków z filtrem chwalą się, że zaczęli częściej spożywać wodę, ucząc się nowych, lepszych nawyków zdrowotnych. Wody filtrowanej można również bezproblemowo używać do różnorodnych nawilżaczy powietrza, gdyż zastępuje ona niejednokrotnie drogą i trudno dostępną wodę destylowaną. Jedno jest pewne – dzbanki z wodą to fantastyczny wybór nie tylko dla domowego budżetu, ale i dla zdrowia wszystkich członków rodziny. Wysokiej klasy dzbanki znajdują się na stronie: https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.